YAYINLAR
Anasayfa> Yayınlar
Yayınlar
Retorik ve Güvenilirlik
Alexander Kirchner ve Baldur Kirchner

Gerçek ve güvenilirlik, etkileyici retorik için etik temelleri oluşturur. Yazarlar yalnızca teknik içerikli bir retorik anlayışından uzak durmaktadırlar. Dilin daha sorumlu biçimde kullanılmasını savunmaktadırlar. Ekonomi, politika ve toplum gibi konular içerisinde yaşanan retorik tecrübesi sayesinde, yeni bir iletişim kültürünün koşullarını tarif etmektedirler.

Diyalektik ve Etik
Baldur Kirchner

Bu kitap öz eleştiri için fırsat yaratıyor. Burada diyalektik tekniklerinden ziyade sosyal ve etik becerilerin gelişimi ön planda tutuluyor. Bunun için önemli olan unsurlar olarak adalet ve güvenirlik öğeleri gösterilmektedir. Ancak böyle etkileme becerisi oluşabilir. Bu kitap diyalektik ve etiğin birbirini tanımladığını kanıtlamaktadır. Etik prensipler hem iş hayatında, hem de özel hayatta daha iyi bir iletişime giden yolu göstermektedirler.

Yöneticiler için Medya Eğitimi
Alexander Kirchner ve Raimund Brichta

Eleştirel toplumunun sürekli göz önünde bulunmayı yöneticiler nasıl başarabilir? Bu kitapta medya ile iletişim temelleri, röportaj, bildiri ve basın toplantısı gibi olağan durumlar ile yatırımcı ilişkilerinin önemi ayrıntılı şekilde belirtilmiştir.

Yöneticiler için Retorik
Baldur Kirchner/ Alexander Kirchner /Sebastian Kirchner

Yöneticilerin bulunduğu her yerde kendilerinden etkileyici sözel ifade yeteneği beklenmektedir.“Yöneticiler için retorik”, etkileme becerilerinizi artırmada ve ileride konuşmalarınızı daha etkili ve daha hakim olarak yapmanızda size yardımcı olur. İlk bölümde yazarlar konuşmacının sözlü ifade yeteneğini (kendini kabul etme, duygusal ifade yeteneği, tanımlama yeteneği) beden dilini ele almaktadırlar. İkinci bölümde yazarlar sözlü ve yazılı iletişim hakkında birçok tavsiyede bulunmaktadırlar.